Studuj v Austrálii

Získej celosvětově uznané vzdělání. Studuj v multikulturním prostředí v zemi plné sluníčka. Zažij australskou pohodu, sdílej své zážitky s přáteli u barbecue na pláži i v parcích. Procestuj vzdálený panenský světadíl. Získej zahraniční pracovní zkušenosti.

 

KURZY ELICOS
Jazykové školy

Studuj na pláži nebo v centru a získej celosvětově uznané jazykové zkoušky IELTS nebo Cambridge. Využij programů škol a nauč se během studia třeba surfovat. Vyjet můžeš také jako Au-pair nebo Demi-pair. Je Tvoje angličtina na úrovni IELTS 5.5? Pokračuj ve studiu na některé z odborných škol či univerzit.

KURZY VET
Odborné školy

Select courses from a number of specialised schools. Study hospitality, business or sports management. Move between campuses and between cities and get to know Australia. Earn money while studying to help pay your course fees or continue to university. Did you know that as a personal trainer, you can earn up to $60 AUD per hour?

UNIVERZITY
Vysoké školy

Víš, že z většiny odborných škol v Austrálii můžeš naskočit rovnou do 2. ročníku vysoké školy a ušetřit tak za jeden rok univerzitního studia? Již po ukončení bakalářského stupně můžeš dostat až dvouleté pracovní vízum a šanci zůstat v Austrálii?

 

 

Kolik To Bude Stát?

Spočítej si náklady na studium a pobyt

PrimaAustralia
Výpočet finančního krytí od 1. 2. 2018
Druh nákladu Nositel nákladu počet
osob
počet
měsíců
stanovená částka na rok v AUD
Životní náklady Hlavní žadatel 1 $
Patner žadatele   $
První dítě   $
Každé další dítě   $
Školné Celkové nezapl.školné v AUD
(max do prvního roku) za hlavního žadatele
 
Děti hlavního žadatele (5-18 let)   $
Zpáteční letenka Hlavní žadatel 1 $
Ostatní členové rodiny $
CELKEM $

Calculate

PrimaAustralia
Finanční rozpočet studia
 
I. Náklady na školu v AUD
Jazyková škola
Počet týdnů
Školné/týden (prům. 230)
Zápisné jednorázově (prům. 250)
Studijní materiály jednorázově (prům. 100)
NÁKLADY NA ŠKOLU CELKEM
Odborná škola
Počet týdnů
Školné/týden nebo
Školné/kurz (5-10 tis/rok)
Zápisné jednorázově (prům. 250)
Studijní materiály jednorázově (prům. 250)
NÁKLADY NA ŠKOLU CELKEM
II. Ostatní náklady v AUD
OSHC Zdravotní pojištění na celou dobu pobytu (prům. 500/rok)
Ubytování pro celou dobu pobytu (100-200/týden- podle místa)
Strava pro celou dobu pobytu (70/osoba/týden)
Odvoz z letiště (50)
OSTATNÍ NÁKLADY CELKEM
III. Popl. za vízum ambasádě
IV. Platba letenky v AUD
Zpáteční letenka
CELKEM

Calculate

Získej mezinárodně uznávanou
jazykovou zkoušku

Před přihlášením na odborné a vysoké školy včas prozkoumejte, jakou úroveň angličtiny po vás bude škola požadovat.

Pro přijetí na odborné školy a univerzity potřebujete dosahovat úrovně angličtiny dle požadavku školy. Tuto úroveň si stanovují školy samy, min. úroveň pro odborné školy je Upper-intermediate, tedy IELTS 5.

Pro přijetí na univerzity potřebujete prokázat úroveň IELTS Academic 5.5 nebo 6. IELTS Academic se od IELTS General Training liší pouze v části čtení a psaní. Jak odborné školy, tak university mohou na víc požadovat dosažení daného score v každé z disciplín, tedy ze psaní, čtení, mluvení i poslechu. Některé se spokojí s dosažením průměrného score z těchto všech disciplín a tedy celkovým výsledkem zkoušky. Zkoušky IELTS jsou zajištovány Britským centrem. Platnost IELTS certifikátu je 2 roky. Zkoušku IELTS nelze nesložit. Výsledkem zkoušky je získané score v rozmezí od 1-9.

Zkoušku IELTS budete potřebovat nejen pro studium v Austrálii, ale take UK, Kanadě, USA a na Novém Zélandu. Hodí se vám nejen pro studium, ale také pro budoucí zaměstnavatele ve výše uvedených zemích, či pro imigraci samotnou. Školy v Austrálii své požadavky na úroveň angličtiny vyjadřují dosažením daného score ze zkoušky IELTS. Pro vstup vám však uznají i jiné mezinárodně skládané zkoušky. Obecně uznávaný ekvivalent pro IELTS zkoušky najdete níže.